Gubbens Trädgårdscafé

3.8 i snittbetyg (6 röster)

Ett café i Norrköping.

Adress: Saltängsgatan 15, 60222 Norrköping
Tel: 0735-634839
Recensera Gubbens Trädgårdscafé...
klicka på en stjärna!
Working...

Recensioner av Gubbens Trädgårdscafé:

Sortera efter: Relevans Datum Betyg

  • Betyg: 5Gubbens Trädgårdscafé kan egentligen inte beskrivas - det måste upplevas! Fantastiskt mysig trädgårsmiljö intill Strömmen. År 2011 inledde jag Kulturnatten genom att hämta program och fika här och mer välkommen till Norrköping tror jag knappast en kan känna sig: charmigt, mysigt, stämningsfullt - underbart!

    0 0 2011-10-12 kl. 21:11
  • Betyg: 5Ett riktigt mysigt sommarcafe där man kan sitta och bara njuta av en kopp kaffe och en saltängsbulle.

    0 0 2011-05-31 kl. 15:13
  • Betyg: 4Det här är norrköpings absolut mysigaste sommarcafé! Gubbens trädgård är en oas mitt i stan. Fikat är kanske inte extraordinärt men en solig dag är ett besök här ändå ett måste. För alla som inte har en egen trädgård, det är hit ni ska gå. På kulturnatten är hela trädgården är pyntad med levande ljus, en mysigare och mer romantiskt milö än så är svårt att hitta.

    1 0 2011-01-07 kl. 15:48
  • Betyg: 3På Gubbens är det miljön som ger ett stort plus. Kanske den trevligaste inom stan. Man få lite av en känsla av att vara hundra år tillbaka i tiden. Fikabrödsutbudet är inte så stort men duger gott för att återvända till några gånger varje år.

    0 0 2010-10-19 kl. 13:45
  • Betyg: 5Jättetrevlig betjäning av charmiga skådisar som verkar extraknäcka här, gott kaffebröd (de har Saltängsbullar!) och en liten miniloppis där man kan göra fynd!
    En lummig oas med själ och hjärta i en ännu helt oexploaterad del av Norköping.

    1 0 2010-04-05 kl. 17:24
  • Betyg: 3Hit ska du gå på sommaren. Härlig blandning av människor. Helt oförtjänt populärt på Kulturnatten. Oromantiskt, trots en allmän uppfattning om motsatsen. Ett ställe för avslappnat kallprat, inspirerar inte till djupare konversationer.

    0 1 2010-03-22 kl. 03:01