Tant Grön

3.4 i snittbetyg (7 röster)

Smörgåsar, sallader och lunchservering. Take away. Fullständiga rättigheter.

Adress: Storgatan 22, 59333 Västervik
Tel: 0490-33530
Recensera Tant Grön...
klicka på en stjärna!
Working...

Recensioner av Tant Grön:

Sortera efter: Relevans Datum Betyg

  • Betyg: 3Finfin utegård liksom riktigt trevlig innemiljö som väcker fiklusten. Dock onödigt dyrt och lite trist attityd hos personalen drar ner denna givna 4:a till en 3:a. Tyvärr.

    0 0 2012-02-17 kl. 10:35
  • Betyg: 4Gott fika och fin räkmacka. Lite trångt i entrén, men många sittplatser på bakgården. Effektiv och trevlig personal.

    0 0 2011-08-02 kl. 12:35
  • Betyg: 3mysigt café i centrala västervik. dock lite halvsur personal allt som oftast vilket drar ned betyget till 3.5. riktigt goda stora mackor som man kan dela på två, härlig miljö på inom o utomhus, dock svårt att få plats på sommaren. Relativt dyrt vilket drar ned betyget lite.

    0 0 2011-07-20 kl. 14:41
  • Betyg: 5Ett mycket bra café, bra råvaror, goda bakverk, mysig miljö, städad toalett och ´för det mesta´ trevlig personal. För de som bor i Västervik kan tänkas att det kan bli lite tröttsamt med samma sortiment, inga direkta nyheter. Men jag tycker ändå att miljön och kvaliteten på råvarorna är viktigare här än att man förnyar sig. Har hänt att man blivit illa bemött någon gång, så egentligen vill jag ge betyget 4,5 men då det ej finns så blir det en 5a.

    0 0 2010-11-25 kl. 12:55
  • Betyg: 4Ett mysigt ställe men synd att det alltid är fullt med folk men deras smörgåsar och sallader är väl tilltagna och goda.

    0 0 2010-10-26 kl. 11:34
  • Betyg: 3Mysig miljö och bra utbud av te och kaffe, men fullkornsbröd och hälsosamma pålägg tycks vara okända begrepp. Räkbaguetterna är generösa, men också fyllda av några nävar majonnäs...
    När det gäller kakor finns en närmast delicato-artat sortiment samt några enstaka pajer/tårtor.
    Ge mig danskt rågbröd med en hög räkor och jag höjer betyget till 5 :)

    0 1 2008-10-29 kl. 16:55
  • Betyg: 4Jag tycker det är synd att det är så litet. Det är alltid fullt när man ska dit. Men de har mkt goda mackor och sallader.

    0 0 2008-10-29 kl. 10:23

Andra caféer i närheten:

De som gillar Tant Grön gillar även:

   Tofvehults Kafé
Gunnebo
   Café Kuriosa
Norrköping
   Gubbens Trädgårds...
Norrköping
   Bernards cafe och...
Jönköping
   Sundbergs Konditori
Stockholm
   Café Färgargården...
Norrköping

Visa alla caféer nära...