Schweizerkonditoriet
Café på Västerlånggatan i Gamla Stan, nära Mynttorget och Riksdagshuset.
Adress:
Västerlånggatan 9,
Stockholm
Tel:
08-4115177
Andra caféer i närheten:
- Café Muren
- Café Gråmunken
- Kaffegillet Restaurang & ...
- Café Sten Sture
- Sven Vintappare Hotell oc...
- Café Misteln
- Café Kaffekoppen
- Grändens Café
- Café Old Town Spegeln
- Cafe Kåkbrinken



Betyg: 2
Turistfälla med överpriser. Beställde en latte och apfelstrudel, fick latten i en soppskål med en marshmallow, väldigt underligt och inte speciellt gott eller praktiskt. Apfelstrudeln var medioker
0 0 2011-08-28 kl. 12:45Betyg: 5
Fantastiska räksmörgåsar, fantastisk äppelkaka med vanlijsås, fantastisk cappucino och vilken jättetrevlig personal. Detta blir mitt nya ställe i Stockholm.
0 0 2011-07-02 kl. 23:14Betyg: 4
Har varit här ett par gånger och ätit deras äppelstrudel och har vid båda gångerna blivit positivt överraskad. Västerlånggatan är känd för sina turistfällor och visst ger även detta ställe sådana vibbar. Men bakverken har varit riktigt goda och välgjorda och borden hålls rena trots att det kan vara mycket folk som passerar.
1 0 2010-10-25 kl. 00:05Betyg: 3
Lämpligt läge just där överbefolkat centrum övergår till Gamla Stan. Förhållandevis trångt möblerat, i övrigt endast goda minnen från denna inrättning.
1 1 2009-04-02 kl. 16:16